kavramı obez ücret daha iyi vs kronik hastalıkların yalanladı

Dennis Thompson tarafından

HealthDay Reporter

Perşembe, Ekim 22, 2015 (HealthDay Haber) – Bilimsel tartışma sözde “obezite paradoksu” üzerinden kaynamaya devam ediyor – daha iyi diyabet veya kalp hastalığı gibi kronik hastalıklar, dayanacak şekilde obez veya aşırı kilolu insanların belirgin yeteneği, ve bu aynı hastalıklara sahip ince insanlar outlive.

Ama obezite paradoksu titrek bir araştırma temeli üzerine inşa edilmiştir, yeni bir çalışma sürüyor. Daha önceki çalışmalarda obezitenin sözde koruyucu etkilerini inkâr iki önemli faktörlerin hesaba başarısız oldu: ağırlık öyküsü ve sigara, araştırmacılar söyledi.

ağır hasta olan insanlar ölüme yakın oldukları gibi kilo eğilimindedir, Yazarlar açıkladı. Ve aslında bir obezite paradoksu yanlış algı oluşturmak için yeterli veri etkiler, kurşun yazar Samuel Preston, Philadelphia’daki Pennsylvania Üniversitesi’nde sosyoloji profesörü savundu.

Önceki çalışmalarda da son derece sağlıksız sigara, hesap başarısız olmuş değil, aynı zamanda bir kişinin metabolizmasını kadar rampa ve ince tutmak eğilimindedir, Preston ekledi. Sigara içenler obez olma olasılığı daha düşüktür ve obez olanlar sigara daha az olasıdır, Yazarlar söyledi.

Biz bu önyargıları ayarlamak, biz obezite paradoksu var “. diye bitirdi” kardiyovasküler hastalığı olan kişilerde obezite paradoksu, ters, ama bunun nedeni aşırı kilolu olma faydası yoktur. paradoks başlıca nedenleri bu iki önyargıların vardır.

Çalışmada, araştırmacılar çalışma yaklaşık 3,400 kalp hastalığı olanlarda odaklanmış 1988 ve 2011 arasında ABD Ulusal Sağlık ve Beslenme İnceleme Taraması katılan 30.000’den fazla insanın elde edilen verileri inceledik.

onlar ankete zaman bir obezite paradoksu olasılığı baktık çalışmaların çoğu sadece bir kişinin ağırlığını dahil, Preston söyledi.

Örneğin, 300 kiloluk adam hastalık nedeniyle son bir ay içinde onun ağırlığı üçüncü düşmüş olabilir, ama çalışma her zaman olduğu gibi 200 lira ağırlığındaki onu saymak olacaktır.

Bu sefer, araştırma ekibi ağırlık geçmişini dahil seçti. Bu şekilde, birisi son zamanlarda kilo kaybetmişti bile, Preston açıkladı analizlerinde uzun vadeli obezite sağlık riskleri içerebilir.

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …