osteoporoz: Bir bakış

50 yaş üzerinde dünyada on milyon birçok kişi osteoporoz, ‘kırılgan kemik’ durumum var. daha birçok durum için yüksek risk altındadır. Çünkü düşük kemik kütlesi, kemik kırılmaya yatkındır. Kadınların yaklaşık% 40 ve 50 yaş üzerindeki erkeklerin% 10’u bir kalça veya bilek kırmak ya da osteoporoza bağlı spinal kırık yaşayacaktır.

Tüm osteoporoz hakkında bildiğinizi mi düşünüyorsunuz? Şansını size düşünmek bazı şeyler risk faktörleri yanlış olabilir osteoporoz hakkında bilmek vardır. Osteoporoz biz hala hakkında öğrenme karmaşık bir hastalıktır biridir. Orada tüm değişen bilgi ile, karışık almak kolaydır; İşte osteoporoz risk faktörleri hakkında birkaç yaygın mitler şunlardır.

Doktorlar bazı insanlar nedeniyle bazı risk faktörleri diğerleri osteoporoz geliştirme daha olası olduğunu biliyoruz. yaş ve cinsiyet gibi – – Bu risk faktörlerinin bazıları sizin kontrolünüz altında değildir. Osteoporoz yaşlılarda daha olasıdır. Kadınlar erkeklere osteoporoz almak için daha olasıdır.

Aile öyküsü sen de bunu geliştirmek şansını artırır. durum ailenle teşhis edilmemiş olabilir. biri veya her ikisi yükseklik kaybı gözle görülür miktarda vardı, ancak onlar omurgada kırık olmuş olabilir, ve o osteoporoz sonucu olabilir.

Eğer küçük, ince bir çerçeve varsa, osteoporoz almak için daha fazla muhtemeldir.

iyi ve kötü – – günlük alışkanlıkları kemik sağlığını etkiler. Nasıl alışkanlıkları biriktirecek mı?