Pankreas Nöroendokrin Tümörler (Adacık Hücre Tümörleri) Tedavi

pankreas yan yatarken ince bir armut şeklinde bir bezi yaklaşık 6 inç uzunluğundadır. pankreas daha geniş olan ucu orta bölüm gövdesi olarak adlandırılır, baş denir ve dar uç kuyruk olarak adlandırılır. pankreas, mide ve arkasında omurga önünde yer almaktadır. Pankreasın Anatomisi büyütün. Baş, vücut, ve kuyruk: Pankreas üç alanı vardır. Mide, bağırsaklar ve diğer organlarda yakın karın bulunur.

Hücrelerin iki tür pankreas vardır

Bu özet endokrin pankreas adacık hücre tümörleri anlatılır. ekzokrin pankreas kanseri hakkında bilgi almak için Pankreas Kanseri Tedavisi üzerinde özetini görmek.

Pankreas nöroendokrin tümörleri (NET) iyi huylu (kanser olmayan) ya da (kanser) malign olabilir. Pankreas NET’ler malign olduklarında pankreatik endokrin kanser veya adacık hücreli karsinom olarak adlandırılır.

Pankreas NET’ler çok pankreas ekzokrin tümörlerinden daha az yaygındır ve daha iyi bir prognoza sahiptir.

Pankreas NET’ler işlevsel veya işlevsiz olabilir

Çoğu pankreatik NET’ler fonksiyonel tümörlerdir.

Pankreas ağlar, gastrin, insülin ve glukagon gibi hormonlar farklı olun. Fonksiyonel pankreas NET’ler şunlardır

denilen bir hastalığa yakalanma riskini artırır her şey; bir risk faktörü. risk faktörüne sahip olacak anlamına gelmez; kanser olsun, risk faktörlerine sahip değil olacak anlamına gelmez; kanser alamadım. Eğer risk altında olabilir düşünüyorsanız doktorunuzla konuşun.

Multipl endokrin neoplazi tip 1 (MEN1) sendromu pankreas NET’ler için bir risk faktörüdür.

İşaretler veya belirtiler tümörün ve / veya tümör yapar hormonların veya diğer koşullara göre büyüme neden olabilir. Bazı tümörler belirti veya semptoma neden olmayabilir. Bu sorunlardan herhangi birine sahipseniz doktorunuza danışın.

fonksiyonel olmayan bir pankreas NET Belirti ve bulgular

Bir işlevsel olmayan pankreas NET belirti veya semptom neden olmadan uzun süre uzayabilir. Bu büyük büyümek ya da bu gibi belirti veya semptom, neden önce vücudun diğer bölümlerine yayılabilir

fonksiyonel pankreatik NET Belirti ve bulgular

fonksiyonel pankreatik NET belirti ve bulgular yapılan hormon türüne bağlıdır.

Çok fazla gastrin neden olabilir

Çok fazla insülin neden olabilir

Çok fazla glukagon neden olabilir

Çok fazla vazoaktif intestinal peptid (VIP) neden olabilir

Çok fazla Somatostatin neden olabilir

Aşağıdaki testler ve prosedürler kullanılabilir

Aşağıdaki testler ve prosedürler kullanılabilir

gastrinoma

insülinoma

glukagonoma

Diğer tümör tipleri

Pankreas NET’ler genellikle tedavi edilebilir. prognoz (iyileşme şansı) ve tedavi seçenekleri aşağıdaki bağlıdır

Kanser pankreas içinde veya vücudun diğer kısımlarına yayılıp yayılmadığını bulmak için kullanılan işlem evreleme denir. Pankreas nöroendokrin tümörler (NET) tanısında kullanılan testlerin ve prosedürlerin sonuçları da kanser yayılmış olup olmadığını öğrenmek için kullanılır. Bu testlerin ve prosedürlerin açıklaması için Genel Bilgiler bölümüne bakın.

Pankreas NET’ler için standart bir evreleme sistemi olmasına rağmen, tedavi planı için kullanılmaz. Pankreas NET’ler tedavisi aşağıda dayanmaktadır

Kanser dokusu, lenf sistemi ve kan yoluyla yayılabilir

kanser vücudun başka bir kısmına yayılır, bu metastaz denir. Kanser hücreleri uzak (primer tümörün) onlar başladığı yerden kırmak ve lenf sistemi veya kan yoluyla seyahat.

metastatik tümör primer tümör tümörün aynı türüdür. pankreatik nöroendokrin tümörü, karaciğer yayılır Örneğin, karaciğer tümör hücrelerinde, aslında nöroendokrin tümörü hücrelerdir. Hastalık metastatik pankreas nöroendokrin tümörü değil, karaciğer kanseridir.

Tekrarlayan pankreas nöroendokrin tümörler (NET) tedavi edildikten sonra (gel) nüks olan tümörlerdir. tümörler pankreas veya vücudun diğer bölgelerinde geri gelebilir.

Farklı türleri; tedaviler pankreas nöroendokrin tümörlerin (NET) olan hastalar için mevcuttur. Biraz, birkaç; tedaviler (şu anda kullanılan tedavi) standart ve; Bazı klinik deneylerle test ediliyor. Klinik bir tedavi; Deneme akımı artırılmasına yardımcı olma amaçlı bir araştırmadır; tedaviler veya hastalar için yeni tedaviler hakkında bilgi edinme; kanserli. Ne zaman klinik çalışmalarda yeni bir tedavi olduğunu gösteriyor; standart tedaviden daha iyi, yeni tedavi olabilir; standart tedavi haline. Hastalar hakkında düşünmek isteyebilirsiniz; bir klinik çalışmada yer alan. Bazı klinik çalışmalarda açıktır; sadece tedaviye başlamamış hastalara.

Bir işlem tümör kaldırmak için yapılabilir. cerrahi aşağıdaki tiplerinden biri kullanılabilir

Kemoterapi hücreleri öldürerek veya bölerek onları durdurarak kanser hücrelerinin büyümesini durdurmak için ilaç kullanan bir kanser tedavi yöntemidir. Kemoterapi ağızdan alınan veya damar veya kas içine enjekte edildiğinde, uyuşturucu kan dolaşımına ve vücut (sistemik kemoterapi) boyunca kanser hücrelerini ulaşabilirsiniz. kemoterapi karın gibi beyin omurilik sıvısı, bir organ veya vücut boşluğuna doğrudan yerleştirildiğinde, ilaçlar çoğunlukla bu alanlarda kanser hücrelerini (bölgesel kemoterapi) etkiler. Kombinasyon kemoterapisi birden fazla anti-kanser ilacı kullanılmasıdır. kemoterapi verilir yolu kanseri türü tedavi edilen bağlıdır.

Hormon tedavisi hormon veya bloklar kendi eylem kaldırır ve büyüyen kanser hücrelerini durduran bir kanser tedavisidir. Hormonlar vücuttaki bezleri tarafından yapılan ve kan dolaşan maddelerdir. Bazı hormonlar belirli kanserler büyümesine neden olabilir. Testler kanser hücrelerinin hormonlar ekleyebilirsiniz yerleri (reseptörler), ilaçlar, ameliyat ya da radyasyon tedavisi hormonlarının üretimini azaltmak veya çalışma onları engellemek için kullanıldığını göstermektedir edin.

Hepatik arter tıkanıklığı engellemek veya hepatik arter yoluyla karaciğere kan akışını (karaciğere kan taşıyan ana kan damarı) azaltmak için ilaçlar, küçük parçacıklar, ya da diğer maddeleri kullanır. Bu karaciğerde artan kanser hücrelerini öldürmek için yapılır .; Tümör oksijen ve büyümeye ihtiyacı besinleri almak engellenir. Karaciğer mide ve bağırsak kan taşıyan hepatik portal ven, kan almaya devam eder.

hepatik arter tıkanıklığı esnasında teslim kemoterapi Kemoembolizasyon denir. antikanser ilacın bir kateter (ince boru) ile hepatik arter içine enjekte edilir. ilaç tümöre maddenin blokları arter ve kesikler kapalı kan akımı ile karıştırılır. antikanser ilaç çoğu tümör yakın tutulur ve ilaç, sadece az miktarda vücudun diğer parçaları ulaşır.

tıkanma arter engellemek için kullanılan maddeye bağlı olarak, geçici veya kalıcı olabilir.

Hedeflenen tedavi ilaçları ya da diğer maddeler, normal hücrelere zarar vermeden tespit ve saldırı spesifik kanser hücreleri kullanan bir tedavi türüdür. hedefe yönelik tedaviler Bazı türleri pankreas NET’ler tedavisinde çalışılmaktadır.

Destek tedavisi hastalığın ya da tedavisi ile ilgili sorunları azaltmak için verilir. Pankreas NET’ler için destekleyici bakım aşağıdaki tedavisini içerebilir

klinik çalışmalar hakkında bilgiler edinilebilir; Web sitesi.

Bazı hastalar için, klinik araştırmaya katılan en iyi tedavi seçeneği olabilir. Klinik çalışmalar kanser araştırma sürecinin bir parçasıdır. Klinik çalışmalar yeni kanser tedavileri güvenli ve etkili veya standart tedaviden daha iyi olup olmadığını öğrenmek için yapılır.

kanser için bugünün standart tedavilerin çoğu önceki klinik çalışmalarda dayanmaktadır. Bir klinik araştırmaya katılmak hastalar standart tedavi ya da yeni bir tedavi olanaklarından ilk yararlananlar arasında olabilir.

Klinik çalışmalarda yer almak hastalar da ileride ele alınacaktır yolu kanseri geliştirmeye yardımcı olur. Klinik çalışmalarda etkili yeni tedavilere yol açmaz bile, genellikle ileriye yönelik önemli sorular ve yardım taşımak araştırma cevap.

Bazı klinik çalışmalarda sadece henüz tedavi almamış hastalar dahildir. kanser daha iyi kazanılmış değildir hastalar için diğer çalışmalarda deney tedavileri. yinelenen (geri geliyor) kanser durdurmak ya da kanser tedavisinin yan etkilerini azaltmak için yeni yollar testi klinik çalışmalar da vardır.

Klinik çalışmalar ülkenin birçok yerinde yer alıyor. Güncel tedavi klinik çalışmalarda bağlantılar için aşağıdaki Tedavi Seçenekleri bölümüne bakın. Bunlar klinik çalışmaların liste alınan edilmiştir.

kanser teşhis etmek ya da kanserin evresine bulmak için yapılmıştır testlerin bazıları tekrar edilebilir. Bazı testler tedavi ne kadar iyi çalıştığını görmek için tekrarlanacaktır. Devam değiştirme veya tedaviyi durdurmak için konusunda kararlar bu testlerin sonuçlarına göre olabilir.

Bazı testler tedavi sona erdikten sonra, zaman zaman yapılabilir devam edecektir. Bu testlerin sonuçları durumunuz değişip değişmediğini göstermek veya kanser nüks varsa (gel) olabilir. Bu testler bazen takip testleri ya da check-up denir.

Gastrinoma tedavisi destekleyici bakım ve aşağıdakileri içerebilir

gastrinoma. sizin için doğru olabilir klinik çalışmalar hakkında doktorunuzla konuşun. klinik çalışmalar hakkında genel bilgiler Bu forumda edinilebilir.

İnsülinomanın tedavisi şunları içerebilir

insülinoma. sizin için doğru olabilir klinik çalışmalar hakkında doktorunuzla konuşun. klinik çalışmalar hakkında genel bilgiler Bu forumda edinilebilir.

Tedavisi şunları içerebilir

glukagonoma. sizin için doğru olabilir klinik çalışmalar hakkında doktorunuzla konuşun. klinik çalışmalar hakkında genel bilgiler Bu forumda edinilebilir.

Vipoma için, tedavi şunları içerebilir

somatostatinomanın için, tedavi şunları içerebilir

pankreas nöroendokrin tümörler (NET’ler) diğer tip tedavisi şunları içerebilir

adacık hücre tümörü. sizin için doğru olabilir klinik çalışmalar hakkında doktorunuzla konuşun. klinik çalışmalar hakkında genel bilgiler Bu forumda edinilebilir.

Tedavi sırasında büyümek ya da (gel) tekrarlanmasını devam pankreas nöroendokrin tümörlerin (NET) tedavisi şunları içerebilir

Tekrarlayan adacık hücreli karsinom. sizin için doğru olabilir klinik çalışmalar hakkında doktorunuzla konuşun. klinik çalışmalar hakkında genel bilgiler Bu forumda edinilebilir.

pankreas nöroendokrin tümörler (NET), aşağıdakilere bakın

Ulusal Kanser Enstitüsü genel kanser bilgi ve diğer kaynaklar için bkz

Bu kanser bilgiler özet pankreas nöroendokrin tümörlerin (adacık hücre tümörleri) tedavisiyle ilgili güncel bilgileri yer alır. Bilgilendirme ve hastalar, aileleri ve bakıcıları yardım etmek anlamına gelir.

Erişkin Tedavi Yayın Kurulu.

Bir klinik çalışma gibi bir tedavi diğerine göre daha iyi olup olmadığı gibi bilimsel bir soruyu cevaplamak için bir çalışmadır. Denemeler geçmiş çalışmalar ve ne laboratuvarda öğrenmiş oldu dayanmaktadır. Her deneme kanser hastalarına yardım etmek için yeni ve daha iyi yollarını bulmak için bazı bilimsel sorulara cevaplar. Tedavi Klinik çalışmalar sırasında, bilgi, yeni bir tedavi ve ne kadar iyi çalıştığını etkileri hakkında toplanır. Bir klinik araştırma yeni bir tedavi bir şu anda kullanılmakta olan daha iyi olduğunu gösteriyorsa, yeni tedavi “standardı.” hale gelebilir Hastalar klinik araştırmaya katılan düşünmek isteyebilirsiniz. Bazı klinik çalışmalarda tek tedavi başlamış değil hastalara açıktır.

Erişkin Tedavi Yayın Kurulu. Pankreas Nöroendokrin Tümörler (Adacık Hücre Tümörleri) Tedavi. Bethesda, MD: / tipleri / pankreatik / hasta / pnet-tedaviye. . [Sayfalar: 26389340]