bradikardi için kalp pili

Bir kalp pili kalbin düzenli bir kalp atışı tutmak mümkün böylece “bir hızını ayarlamak” zayıf elektrik darbeleri gönderir küçük bir pilli bir cihazdır.

Tek odacıklı kalp pilleri daha sık bir kalp odasına, ya bir üst bölmesi (atrium) ya da, daha düşük bir (ventrikül) uyarmak; Çift odacıklı kalp pilleri atrium ve ventrikül hem elektrik darbeleri gönderip hem odaları pace. Bir çift odacıklı kalp pili yakından doğal kalp atışını andıran bir desen atrium ve ventrikül ritim eşitler. Çift odacıklı kalp pilleri, genellikle yavaş bir kalp hızı tedavi etmek için kullanılır; Biventriküler kalp pilleri kalbin alt odacıkları aynı anda odaları sözleşme böylece (karıncıklar) ritmini pace. Biventriküler kalp pilleri kalbin elektriksel sistemi ile kalp yetmezliği ve sorunları olan insanlar kullanılır. Biventriküler kalp pili kardiyak resenkronizasyon tedavisi (CRT) denir.

En yeni kalp pili, kalp pilleri hız duyarlı ya da fizyolojik vardır. Kalp pili Bu tür bu oran size istirahat zaman vücudunuzun artan ihtiyaçlarını veya daha yavaş karşılamak için egzersiz zaman kalbin daha hızlı atmasına neden değişir. Başka bir tip, sabit faizli kalp pili ya daha hızlı veya daha yavaş değişmez bir dizi hızında elektrik darbeleri gönderir. kalp hızı önceden belirlenmiş bir “yavaş” bir seviyeye düştüğünde kalp pili her iki tip elektrik darbeleri gönderin.

Bazı kalp pilleri bir implante edilebilir kardiyoverter-defibrilatör (ICD) ile kalp pili bir arada bulunmaktadır. Bu kombinasyon kalp pili ve ICD kalp pili ihtiyaç ve aynı zamanda anormal kalp ritimleri için bir risk insanlar için kullanılır.

Kalp pili cerrahi göğüs içine implante edilir.

bir kalp pili implant prosedürü küçük cerrahi olarak kabul edilir. Bu genellikle lokal anestezi kullanılarak yapılabilmektedir. Doktorunuz sadece köprücük kemiğinin altında göğüs duvarında küçük bir kesi yapacaktır. O daha sonra, genellikle göğsün üst kısmında büyük bir kan damarı içine ve kalbine kesikten kalp pili telleri (kablolar) iplik. Doktorunuz kalbinde açar yerleştirmek için X-ışınları kullanır. Aynı kesi kullanarak, doktorunuz kalp pili tutun deri altındaki küçük bir cep oluşturur. O daha sonra kalp piline yol açar vermektedir. Prosedür yaklaşık bir saat sürer.

Geçici kalp pilleri vücut dışında yer alan ve bir boyun ven veya bacak damar yoluyla veya göğüs duvarından dişli bir tel ile kalp bağlıdırlar. Geçici kalp pilleri en sık kalp ameliyatı veya acil durumlarda takip eden kısa bir süre için kullanılmaktadır.

Çoğu insan, bir kalp pili implante ve genellikle bir sonraki gün eve gitmek yaptıktan sonra hastanede geceleme. Ama bazen, ameliyat hastanede geceleme gerekmez anlamına gelir ayaktan prosedür olarak yapılır.

Çoğu kişi birkaç hafta sonra normal faaliyetlerine dönerler. Bir kalp pili implante yaptıktan sonra birkaç hafta için, üst beden içeren şiddetli fiziksel aktivite kaçınmalısınız.

Bazı faaliyetler ve durumlar kalp pili tarafından gönderilen sinyalleri kesebilirsiniz. Sen bazı faaliyetlerini adapte gerekebilir. Kalp pili varsa bakım ve önlemler konusunda doktorunuzun özel talimatları izleyin.

Bir veya iki kez bir yıl doktorunuzun kalp pili kontrol edin ve gerekirse bunu ayarlayacaktır. 1 doktorunuzun ofisinde kontrolleri arasında, muhtemelen doktorunuz sizin pili bilgi gönderir. Bir telefon veya Internet’e kullanarak yapacağız.

Kalp pili pille çalışır. onlar değiştirilmesi gerekir önce piller genellikle 5 ila 15 yıl sürecek.

Doktorunuz kalp pili eğer edinmenizi öneririz olabilir

Kalp pilleri çok yavaş atıyor zaman hızlandırmak için kalbi uyarır. Onlar da kalp (SA düğüm) veya karıncık (AV düğüm) ve dayak düzenleyen kalp dokusunun doğal kalp pili yerini alabilir.

Kalp pilleri insanlar normal, aktif bir yaşamlarına dönmek için izin verir. Varsa Çoğu insan, çok az sınırlamaları vardır.

Kalp pili almak için bazı riskler vardır. Ama riskler her kişi için değişir. En sorunların şansı düşüktür.

bir kalp pili implant prosedürü güvenli ve çoğu kişi de daha sonra yapmak. Daha sonra, sizin kalp pili kontrol ve herhangi bir sorun yok emin olmak için düzenli olarak doktorunuza göreceksiniz.

sorunlar işlem sırasında olursa, doktorlar büyük olasılıkla hemen onları çözebilirsiniz.

İşlemden sonra Sorunları bir enfeksiyon gibi hafif ağrı, ya da ciddi gibi, küçük olabilir. Ama doktorunuz bu sorunların çoğu çözebilir. Ve insanların çoğu kalp pili ile uzun vadeli sorunları yok.

sorunlar şunlardır

Kalp pili dürtüleri dışarı gönderir Nadir durumlarda, insanlar boyun zonklama, göğüs dolgunluk veya baş dönmesi hissediyorum. Eğer kalp pilinden beklediğiniz yan etkileri türleri konusunda doktorunuzla konuşun.

Nadir durumlarda, kalp pilleri kalp pilinin yapımcısı tarafından geri çağrılır. Bir geri çağırma kalp pili yakından izledim ya da düzeltilmesi gereken bir sorun var demektir.

özel tedavi bilgi formu (PDF) tamamlayın (PDF dokümanı nedir?) Bu tedaviyi anlamalarına yardımcı olmak.

Epstein AE ve diğ. (2013). 2012 ACCF / AHA / HRS ACCF / kardiyak ritm anormallikleri cihaz tabanlı tedavi için AHA / HRS 2008 kılavuzlar dahil güncelleştirme duruldu. Dolaşım, 127 (3): e283-e352.

Res JCJ, et al. (2004). subklavyen delinerek kaynaklanan pnömotoraks: kalıcı kalp pili kurşun implantasyonu bir komplikasyon. Hollanda Heart Journal, 12 (3): 101-105.

Akoum NW, ve ark. (2008). Kalp pili tedavisi. EG Nabel, ed., ACP Tıp, bölüm 1, bölüm. ON 7. Hamilton: BC Decker.

Baddour LM ve diğ. (2010). Kardiyovasküler implante elektronik cihaz enfeksiyonları ve bunların yönetimi güncelleyin. Kalp Derneği Bilimsel açıklama. Dolaşım, 121 (3): 458-477.

Swerdlow CD et al. (2012). Kalp pilleri ve implante edilebilir kardiyoverter-defibrilatör. … RO Bonow ve arkadaşları, editörler, Braunwald Kalp Hastalığı in: Kardiyovasküler Tıp A Kitabı, 9 ed, vol. 1, s. 745-770. Philadelphia: Saunders.

E. Gregory Thompson, MD – İç Tıp Teknisyenliği; Rakesh K. Pai, MD, FACC – Kardiyoloji, Elektrofizyoloji

12 Mart 2014

Bir kalp pili ile yardımcı olabilir kalbin ritmi ile ilgili bir sorun var; Sen bela günlük faaliyetleri yaparken varsa veya tüm bunları yapamaz; Sen kalp atışı sorunlarınız şansınızı artırmak sağlık sorunları var.

Bir akciğer (pnömotoraks) çökebilir. Hava akciğer ve göğüs duvarı arasındaki boşlukta birikir, bu olur. Ama pnömotoraks tedavi ve insanların iyi kurtarmak mümkündür. Bu sorun, bir 100 üzerinden yaklaşık 1 ila 5 defa ortaya çıkabilir; İşlem sırasında ciddi sorunlar çok nadirdir. Bu sorunlar, kalp krizi, felç, ya da acil cerrahi ihtiyacını içerir. Onlar 1000 üzerinden 1 defa ortaya çıkabilir. 3

Ağrı, kanama veya işlem sonrası kısa bir süre morarma; şişme bir sürü neden kollarında, kan pıhtıları; kalp pili yakın göğüs enfeksiyonu. Bu yaklaşık 99 kez 100 tam puan üzerinden enfeksiyon olduğu anlamına gelir 100 üzerinden bir enfeksiyon yaklaşık 1 defa ortaya çıkabilir. ; bunları düzeltmek için başka bir prosedür gerekir aygıtı sorunları. Bu durum olabilecek bir kalp pili kurşun sonları veya yersiz bir kurşun hareket ederse. Bir kurşun 100 5 üzerinden 1 zamanı yerin dışına taşımak olabilir