erkekler için beslenme: beslenme sormak

Hayır, ve sizin kilo kaybı çabaları için zararlı olabilir.

Dinsel ve kültürel oruçlar kenara, insanlar bazen kilo kaybı veya beden “temizlemek” için oruç açmak. Ama sizi hızlı, vücudunuz açlık moduna geçer. Sadece bir veya iki gün için bile olsa, vücudun metabolizma plummets ve onu yakarak yerine gelebilecek her geçen kalori tutunmaya başlar. Daha sonra gün yeme başladığınızda Yani, vücudunuzun hala oruç önce olurdu daha fazla kalori üzerine yapacak.

Eğer temizliğe ilgileniyorsanız, çok daha iyi bir yaklaşım meyve ve sebzeler, lif oranı yüksek zengin gerçekten sağlıklı diyet gitmek olduğunu ve yağsız protein içerir.

Sen diyet meyve ve sebzeler, kepekli tahıllar, ve yağsız protein açısından zengin olmak istiyorum. Ama aşağı o bölümü var varsayarak, yapmak için en önemli şey vücudunuza besin sabit bir kaynağı muhafaza etmektir. Aksi takdirde enerji depolayan bir burun dalış alacaktır. Sadece günde üç kez yiyordu, daha açıkçası daha küçük bölümlerini – Bu her iki-üç saat yemek gerekir anlamına gelir. Ayrıca, birçok düşüncelerinizi rağmen, karbonhidrat düşman değildir. Bunlar enerji vücudunuzun ana kaynağıdır. Aslında, yemek her yemek veya aperatif karbonhidrat içermelidir. Ve bir yağsız protein veya sağlıklı yağ ile onları birleştirmek için emin olun.

Kesinlikle! Bir hile gün yeterli bir besin kaynağıdır ve açlıktan değil vücudunuzu söyler. Bu metabolizma revved tutmanıza yardımcı olur. Ama belki daha da önemli bir hile günün zihinsel yarar. TÜM zaman iyi olmak çok zordur ve çok az kişi bu uydurabilecek. bir gün istediğini yemek için bir hafta alarak (sürece, diğer altı gün çok iyisin gibi) tam zamanında geri kalanını yemek istiyorum yapar ve yoksun duygu bırakmaz.

Evet. Bu size beyaz yerine kahverengi pirinç tercih ediyoruz tereyağı ile pilav aşağı yükleme ve bu değiliz varsayarak, sağlıklı. sürece pirinç yiyorsanız tek şey değil gibi, her gün aynı şeyi yeme yanlış bir şey de yoktur. Bir beslenme tam bir diyet için meyve ve sebze, yağsız protein ve düşük yağlı veya yağsız süt gerekir. Vücudunuzun sadece pirinç ihtiyacı olan tüm besinleri alamıyor. ve diğer karbonhidrat – – Ayrıca, pilav ile kısmının boyutları izlemek hatırlıyorum onu ​​abartmak için çok kolay çünkü. pişmiş pirinç Bir fincan yaklaşık 216 kaloridir.

Gıdalarda bazı besin düşük kan basıncı arasında bir ilişki olduğunu tıbbi çalışmalar göstermiştir. Tabii ki, tuz kısıtlayıcı de yararlıdır.

Kan basıncı dostu besinler potasyum, magnezyum ve lif içerir. Meyve ve sebzeler, sodyum potasyum, magnezyum, ve lif, yüksek ve düşük. Ayrıca, fındık, tohumlar, baklagiller, yağsız et, kümes hayvanları ve magnezyum tüm iyi kaynaklarıdır. Kontrol kan basıncı yardımcı olmak için özel olarak oluşturulan DASH diyeti, kan basıncı için iyi, ama aynı zamanda kilo yardımcı olmayı çok etkilidir besinleri hedef değil sadece. Hatta kan basıncı üzerinde büyük bir etkisi olabilir az 5 veya 10 lira kaybediyor.

Sen tiroid seviyeleri kontrol almak için doktor ile yakından çalışmak isteyeceksiniz. Okumak ne olabilir rağmen, tiroid problemleri olan insanlar için daha yararlı olduğu gösterilmiştir belirli bir diyet yoktur. Yani, biz fazla kilolu döken yardımcı olmak için çalışacağını biliyorum yeme alışkanlıklarının tür hayata geçirmelidir. En iyi diyetler Bazı DASH diyeti, TLC diyet ve Akdeniz Diyeti vardır. Eğer egzersiz ne yemelisiniz ya da ne kadar izlemek için nasıl emin değilseniz, ‘s Food & Fitness planlayıcısı başlamak için harika bir yerdir.

Coumadin kan pıhtıları önler. Kan pıhtılaşma sürecinde önemli olan K vitamini, aktivitesini azaltarak yapar. K vitamini açısından zengin gıdalar ilaç etkilerine karşı. K vitamini en yüksek olan yiyecekler gibi lahana, ıspanak, karalahana, pazı ve hardal ve şalgam gibi yeşil yapraklı sebzeler sayılabilir. Brokoli aynı zamanda Sen yemek bu gıdaların ne kadar sınırlamak gerekiyor vitamini K. adil bir miktar vardır. Ama sağlıklı, bu yüzden onları yemek için Tamam. En önemli şey diyet herhangi bir önemli değişiklik yapmak istemiyorum ki. Şimdi bu yiyecekleri yerseniz, günlük onları yemek, özellikle onları yemek tutmak ve sadece biraz geri kesti.

Yüksek BUN seviyesi genellikle böbreklerin de onlar gerekiyor gibi çalışmıyor demektir. diyet değişiklikler böbrekler korunmasına yardımcı olabilir. Ama önce, doktorunuzun diyet tavsiye takip etmelidir. Genel olarak, böbrek sorunları varsa, tuz ve protein sınırlamak gerekir, ve gerektiği gibi böbreklerin kadar idrar üreten değilse muhtemelen sıvıları. Ayrıca tuz gizli kaynaklar aramak için gıda etiketleri okumak için emin olun. protein azaltmak için geri yemek et miktarına kesmek gerekebilir. Ayrıca potasyum ve fosfor sınırlamak gerekebilir. Doktorunuz fosfor geri kesmek söyledim, sen süt, fındık ve fasulye sınırlamak gerekebilir. Patates ve muz potasyum bir sürü var. gıdalar ezici hissediyorum sınırlamak, böylece yardım için bir diyetisyen konuşurken hakkında doktorunuza sormak hatırlayarak.

En önemli şey sopa ile günün saati seçmektir. Egzersiz bir alışkanlık haline gelmesi, ve her zaman bir şey engel ise bu olmayacak. Günün belirli saatlerinde daha çok kalori yakarsınız dair hiçbir güvenilir kanıt yoktur. Ama vücudun sirkadiyen ritim, ya da vücut saati, size cevap verebilir. Eğer bir erken kuş iseniz Örneğin, en iyi bahis sen kalk yaptığınız ilk şey egzersiz yapmak muhtemelen. Eğer bir gece baykuş iseniz, akşamları egzersiz muhtemelen sizin için daha iyidir. Bu gerçekten yaşam tarzı ve ne zaman zaman bir kenara bırakarak bir alışkanlık yapabilir bağlıdır.

o mide ülseri geldiğinde ne aslında yemek çok büyük bir faktör değildir. Yeme küçük, daha sık yemek mide ağrısı gibi semptomlar ile yardımcı olabilir, ancak ülserler daha hızlı iyileşmesine yardımcı olmayacaktır. Alkol bir ülser tahriş edebilir ve şifa yavaş ve belirtileri kötüleştirebilir. Biz süt dolu ve kaçınarak baharatlı gıdalar ile mülayim bir diyet tavsiye için kullanılan, ancak şimdi bu gerekli olmadığını biliyoruz.

İlk olarak, bacak krampları yaşıyorsanız nedenini bulmak için doktorunuza danışın. birçok olası nedeni vardır. Bazı insanlarda, potasyum ve kalsiyum düşük seviyelerde neden olabilir. potasyum açısından zengin gıdalar muz, avokado, cantaloupes, domates ve patates sayılabilir. en iyi kalsiyum kaynaklarıdır az yağlı ve yağsız süt vardır.

takviyeleri ile akılda tutmak için önemli bir şey hepsi sadece ilaçlar gibi yan etkilere sahip olabilir. Bazı doğal maddelere dayalı olsa da, hatta yan etkileri olabilir. Takviyeler de ilaçlarla etkileşime girebilir. biz her zaman doktorunuz alıyor tamamlar hangi bilir emin olmak için size nedeni budur. Genellikle, nitrik oksit takviyeleri iyi tolere edilir. Ancak olası yan etkileri, kan basıncı, mide bulantısı, ishal, kan elektrolit seviyelerinde değişiklikler, artmış bleedin bir azalma içerir; kan sulandırıcı insanlar için bir endişe.

Eğer Mide (gastroözofageal reflü hastalığı) varsa, değişen bazı beslenme alışkanlıkları belirtileri iyileştirmeye yardımcı ve asit reflü azaltabilir. Sizin için en iyi olanı görmek için diyet ile biraz uğraşmak gerekebilir, böylece GÖRH, kişiden kişiye değişebilir. Ama genel olarak, daha küçük, daha sık yemek yemek en iyisidir. Geceleri daha asit reflü almak eğilimindedir, özellikle eğer gece geç aperatifler kaçının. Mide ve yemek borusu ve dolayısıyla artan asit reflü arasındaki vanayı dinlenebilir gıdalar, çikolata, nane, ve alkol içerir. domates ve portakal gibi, asit bir sürü var baharatlı gıdalar ve diğer gıdalar, aynı zamanda belirtileri artırabilir. Kahve de, GÖRH olan bazı insanlar üzerinde zor olabilir.

Eğer şiddetli semptomlar yaşıyorsanız bu ciddi olabilir gibi, kesinlikle doktorunuza danışınız. kontrollü oluyor Ancak, divertikülit veya divertikülozis yardımcı olabilir gıdalar, yüksek lifli gıdalardır. Çoğumuz sadece bir günde ihtiyaç lif yaklaşık yarısı olsun. Şimdi çok lif yemek istemiyorsanız, size diyet içine daha fazla lif dahil yavaşça başlamalıdır. Eğer çok hızlı bir şekilde yaparsanız, bu gaz ve hatta kabızlık gibi semptomlar üzerinde getirebilir. Daha fazla lif yemek olarak, hem de, bol su içmek emin olun. Erkekler, 50 ve altında, lif 38 gram bir gün gerekir. 50 yaş üstü erkekler 30 gram bir gün gerekir. (50 üzerinden 25 gram günlük Kadınlar 50 ve ihtiyaç çerçevesinde ve kadınlar günlük 21 gram gerekir.) Lif yönünden zengin besinler tam tahıllı ekmek ve tahıllar, fasulye, taze meyve ve sebzeler sayılabilir. Lif takviyeleri de size lif gerekli miktarda almanıza yardımcı olabilir. Biz zor sindirimi önlemek fındık, mısır, tohum ve patlamış mısır gibi gıdaların için gerekli divertikülitli insanları düşünmek için kullanılır. Ancak, son araştırmalar bu gerekli değildir gösterir. fındık lif ve sağlıklı yağlar büyük bir kaynak olduğu için bu iyi bir haber.

Diyetisyen sor için bize katıldığınız için teşekkür ederiz. biz tartışacağız 13:00 ET, en Çarşamba, 8 Ağustos’ta kontrol etmek emin olun “Beslenme ve Sindirim.” Bir e-posta hatırlatma olayı bir gün önce isterseniz kaydol.

KAYNAK

11 Temmuz 2012, Erkek Beslenme: beslenme uzmanı Michael W. Smith, MD değildir.

Bu bölümde dile getirilen görüşler Uzmanı ve yalnız Uzmanı vardır. Onlar görüşlerini yansıtmaz ve bir doktor veya doğruluğu, denge ya da tarafsızlık için editoryal personel herhangi bir üyesi tarafından gözden edilmemiştir. profesyonel tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi için bir alternatifi değildir. geciktirmek veya doktorunuz veya çünkü okudum şeyin diğer nitelikli sağlık sağlayıcısından profesyonel tıbbi yardım arayan göz ardı etmeyin.

 herhangi bir özel ürün, hizmet veya tedavi bulmamaktadır. Eğer bir tıbbi acil durum olduğunu düşünüyorsanız, doktorunuzu arayın veya hemen 911 çevirin.