osteoartrit ağrısı ilaç: riskleri ve faydaları

osteoartrit (OA) için tedavisi yoktur, çünkü ilaçlar ağrının odaklanmak. Eğer OA varsa, sizin için en iyi karar vermek için farklı ağrı kesiciler aşağıdaki riskleri ve yararları düşünün.

Analjezikler ağrıyı hafifletmek için özel olarak tasarlanmış bir ilaç sınıfıdır. Onlar OA ile ilişkili şişme veya enflamasyonu azaltmak değil. Ancak, ağrı kesici ilaçlar oldukça etkili olabilir.

En sık kullanılan analjezik biri asetaminofen olan (Tylenol). Asetaminofen ucuz ve güvenli bir artrit ağrı kesici doğru alındığında. Ancak, çok fazla asetaminofen karaciğer hasarına neden olabilir. Yetişkinler bir günde asetaminofen 3.000’den fazla miligram almamalıdır. Bir gün üçten fazla alkollü içki içmek mevcut karaciğer hastalığı olan kişiler ve insanlar asetaminofen almak mümkün olmayabilir.

reçete ile kullanılabilir narkotik analjezik denilen ağrı kesici ilaçlar, güçlü türleri vardır. Narkotik analjezikler kodein, hidrokodon, ve oksikodon içerir. Narkotik şiddetli artrit ağrısı orta tedavisinde etkili olmakla birlikte, mide bulantısı, kabızlık, baş dönmesi ve uyuşukluk gibi yan etkileri var. Bazı insanlar artan doz ihtiyacı neden uyuşturucu maddeye tolerans oluşturmak. Narkotik da alışkanlık olabilir.

Bazı reçeteli ağrı ilaçlar asetaminofen ile birlikte narkotik madde içerebilir, çünkü sen reçete ve over-the-counter ağrı kesiciler hem alıyor bir günde alınan asetaminofen toplam miktarını izlemek için önemlidir.

NSAID da yaygın artrit ağrı tedavisi için tavsiye edilir. NSAID reçetesiz ve reçeteli ulaşabilirsiniz. Over-the-counter NSAİİ ağrı hafifletmeye yardımcı ama bu düşük dozlarda inflamasyon ve şişme üzerinde önemli bir etkisi yoktur. sayaç üzerinde mevcut NSAID aspirin, ibuprofen, naproksen ve sayılabilir.

Reçete NSAİİ artrit nedeniyle şişme ve iltihaplanmayı azaltmak için yeteneği var. diklofenak (Voltaren), ibuprofen (Motrin), naproksen (Naprosyn) ve Oxaprozin (Daypro) dahil olmak üzere birçok reçeteli NSAID vardır. NSAID özellikle yüksek dozlarda, kalp krizi veya inme riskini artırabilir. Onlar da ciddi mide kanaması olan ülserleri dahil olmak üzere bazı hastalarda böbrek problemleri ve karaciğer sorunları yanı sıra mide sorunları, neden olabilir. gıda ile ilacı tavsiye edilir. Bazı araştırmalar, bir ilaç, bir proton pompalayıcısı önleyicisi büyük ölçüde bu sorun sıklığını azaltabilir adı göstermektedir. Diğer ilaçlar bir NSAID ve daha düşük bir maliyetle ayrı ayrı alınabilir ama bu tür diklofenak sodyum / misoprostol (Arthrotec) ve naproksen / esomeprazol magnezyum (Vimovo) olarak, bir hap mide korumaya yardımcı olmak için bir ilaç bulunur.