osteomiyelit: belirtileri, nedenleri ve tedavi

Ağrı Yönetimi Eğilimler

Osteomiyelit, kemik, nadir fakat ciddi bir durumun bir enfeksiyondur. kemiğe kan yoluyla yayılabilir vücudun bir kısmında enfeksiyon veya açık kırık ya da cerrahi enfeksiyon kemik maruz bırakabilir: Kemikler çeşitli şekillerde enfekte olabilir.

Çoğu durumda, Staphylococcus aureus, Staph bakteri türü, adı verilen bir bakteri osteomiyelit neden olur.

diyabet gibi bazı kronik durumlar osteomiyelit için riskini artırabilir.

Sadece her 10.000 kişiden 2 osteomiyelit olsun. durum her ne kadar farklı şekillerde, çocukları ve erişkinleri etkiler. dahil olmak üzere bağışıklık sistemi osteomiyelit için bir kişinin riskini artırır zayıflatmak belirli koşullar ve davranışları,

kalça ve diz protezleri de dahil olmak üzere kemik cerrahisi, kemik enfeksiyon olasılığını arttırır.

Çocuklarda osteomyelit genellikle akut. Akut osteomyelit, çabuk yanar tedavi daha kolaydır ve genel kronik osteomiyelit daha çıkıyor. Çocuklarda osteomyelit genellikle kol veya bacak kemiklerinde gösterir.

Yetişkinlerde, osteomiyelit, akut veya kronik olabilir. diyabet, HIV ya da periferik damar hastalığı olan kişiler tedaviye rağmen, devam ederse veya yinelenen kronik osteomiyelit, daha yatkındır. kronik ya da akut olsun, osteomiyelit genellikle yetişkinin pelvis veya omurganın omurları etkiler. Ayrıca, özellikle, diyabetli bir kişi, ayak oluşabilir.

Akut osteomyelit, yedi ila 10 günlük bir süre zarfında hızla gelişir. Akut ve kronik osteomiyelit için belirtiler çok benzer ve bunlar arasında

Omurlar Osteomiyelit, özellikle geceleri, şiddetli sırt ağrısı ile bilinen kendisi yapar.

Bir kişinin varsa osteomyeliti endam tedavisinde ilk adımdır. Aynı zamanda şaşırtıcı zor. Doktorlar neler bir resim elde etmek için X-ışınları, kan testleri, MRI ve kemik taramaları güveniyor. Bir kemik biyopsisi osteomiyelit tanısını doğrulamak için gereklidir. Bu aynı zamanda doğru ilaç reçete edilebilir, böylece enfeksiyona neden, organizma, tipik bakteri türünü belirlemek yardımcı olur.