Burun kanaması önleme

Aşağıdaki ipuçları burun kanaması geliştirme riskini azaltabilir.

burun damlası ya da bir sprey tuzlu su (serum fizyolojik) kullanın; güçlü burun üfleme önlemek; burnunu almak ya da kabuklar kaldırmak için burun parmağınızı sokmayın; Kaldırma veya burun kanaması sonrasında süzme kaçının; Bir veya iki yastık uyurken başını Elevate; burun içine, örneğin NasoGel gibi saline- veya su bazlı burun jel, ince bir tabaka uygulayın; Aspirin ve steroid olmayan anti-enflamatuar ilaçlar (NSAID) kullanımını sınırlayın. Böyle Tylenol olarak asetaminofen, ağrıyı gidermek için kullanılabilir. ilaçlar ile güvenli olun. Oku ve etiket üzerindeki tüm talimatları takip edin; warfarin (Ciddi şekilde artmış), enoksaparin (Lovenox), ve doktorunuz tarafından talimat olarak klopidogrel (Plavix) olarak reçete kan sulandırıcı kullanmak; reçetesiz antihistaminikler, dekonjestanlar, ya da ilaçlı burun spreyleri kullanmayın. Bu ilaçlar, soğuk ve alerji semptomlarının kontrol edilmesine yardımcı olabilir, ancak aşırı burun içini (mukoza) kurumasına ve burun kanaması neden olabilir; Eğer yüksek tansiyon bir geçmişi varsa kontrol altında kan basıncı tutun. Bu burun riskini azaltmak yardımcı olacaktır; Sigara içme. Sigara içme iyileşmesini yavaşlatır. Daha fazla bilgi için, Sigara Bırakma; Böyle kokain veya amfetamin gibi yasadışı uyuşturucu kullanmayın.

Evinizi, özellikle yatak odası nemlendirme. Düşük nem burun ortak bir nedenidir; uyku alanları içinde [64 ° F (18 ° C) 60 ° F (16 ° C)], düşük ısı tutun. Soğutucu hava burun pasajda kurumaz; Burnunuz çok kuru olursa bir süre için böyle bir duş gibi nemli hava, nefes al. Sonra kanamayı önlemek için burun delikleri içinde, örneğin NasoGel gibi saline- veya su bazlı burun jel, ince bir tabaka koymak. burnun kanıyor Ama eğer burnunuzdan içinde bir şey koymayın. tuzlu burun spreyleri zaman zaman kullanımı da nemli burun dokuları tutmaya yardımcı olabilir.

Polen sayımları, tedavi ipuçları ve daha fazlası.

Bu burnunuzu bir şey değil.

Çocuğunuzun tırnak kesilmiş tutmak ve burun-toplama cesaretini; Dikkat çocukların burunlarını herhangi bir nesneyi koymak değil.