Normal kan şekeri düzeyleri çocuklar ve gençler için grafik

diyabet Eğilimler

Iyi kontrol kan şekerleri diyabetli çocukların büyüme ve normal geliştirmeye yardımcı olur. Doktorunuz size çocuklar yaşlandıkça hedefleri değiştirmek beri seviyeleri, çocuğunuz için doğru olan ne olduğunu anlamaya yardımcı olacaktır. Eğer onu ayarlamak için yapmanız gereken bileceksiniz böylece günde çocuğunuzun kan şekeri birkaç kez test edin.

Amacınız basit: ne zaman değil hedef aralığı içine alın. Ne inişler ve çıkışlar olur?

Hiç kimse büyüyen bir çocuğun kan şekeri düzeyleri her zaman normal olarak beklemektedir. Çocuğunuz ergenlik girdiğinde ve onun hormonlar kan şekerleri çılgınca değişen sorunlara neden olabilir.

ölçerde sayılar “iyi” veya “kötü” değil, unutmayın – onlar sadece sayılar değil. Size sağlıklı çocuğunuzu korumak için nasıl hakkında bilgi verir. sizin veya çocuğunuzun belirtileri fark edemeyebilirsiniz, çünkü test tehlikeli yüksek ve düşük seviyelerde önlemek için en iyi yoldur.

Yardım çocuklar kendi başlarına kendi diyabet yönetmek için öğrenirler. iyi alışkanlıklar teşvik edin. o sonucu ne olursa olsun, test sırasında çocuğunuzu övün. Onu kötü hissediyorum izin veya onun seviyeleri kapsama alanı dışında olduğunuzda onu suçlamıyorum. yolda onu geri almak için destek sunuyoruz.

KAYNAKLAR

Mensing, C. Sanat ve Diyabet Öz-Yönetim Eğitimi Danışma Referans Bilim, 2. Baskı., Diyabet Eğitimciler, 2011 Derneği.

Diyabet Derneği. “Diyabet-2014 Tıbbi Bakım Standartları,” Diyabet Bakımı, Ocak 2014.

Anne Peterka, MS, RD, LD, CDE, Atlanta Çocuk Sağlık.

Diyabet ile Çocuklar: “Bakım Önerileri.”

JDRF: “Kontrol ve Yönetimi.”