oküler migren önleme

önlenmesi migren için ilk adım tetikler kaçınmaktır. Bunlar genellikle şunlardır

Sessiz migren tıbbi gariplik vardır. Nasıl baş ağrısı olmadan migren “baş ağrısı” olabilir? Cevap migren hala açılımı gizemini yatıyor. onların sıradışı belirtiler de dahil olmak üzere sessiz migren, açıklıyor.

İlaçlar da göz migreni önleyebilir. Böyle Cardene ve Calan kalsiyum -kanal blokörleri, en sık kullanılan ilaçlardır. Onlar kan damarlarını açarak çalışır. aspirin gibi steroid olmayan anti-enflamatuar ilaçlar (NSAID’ler), aynı zamanda, bazen kullanılmaktadır. Daha az sıklıkta, doktorunuz kan pıhtılaşması, depresyon ve epilepsi önlemek için kullanılan ilaçlar reçete edebilir.

Bir cihaz, aynı zamanda bir seçenektir. Cefaly 18 yaşından taşınabilir kafa bandı gibi cihaz üzerindeki kişilerde migren önlenmesi için ilk FDA onaylı bir cihazdır alında cilt üzerinde elektrik darbeleri verir. Bu migren baş ağrısı ile ilişkili bir siniri uyarır. Cefaly 20 dakika boyunca günde bir kez kullanılır ve üzerinde olduğunda, bir karıncalanma veya masaj hissi hissedeceksiniz.

KAYNAKLAR

Stresle; smokin; Yüksek kan yoğunluklu; Hormonal doğum kontrol hapı; exercis; ove Bükme; Yüksek Altitud; Dehydratio; Düşük kan suga; aşırı sıcaklar

Ulusal Başağrısı Vakfı: “Oküler (Oftalmik) Migren.”

Pradhan, S. Yaşadığı Nöroloji ve Nörobilim Raporları 2004.

Haber bülteni, FDA.