tarım ilaçları olmadan organik çim bakımı

Eğer karahindiba ilk işareti ot öldürücü çekin musunuz? Eğer öyleyse, risk altında ailenizi koyarak olabilir. Tüm pestisitler, herbisitler ve böcek bazı düzeyde toksiktir. öldürme zararlılar ve yabancı otlar ile birlikte, aynı zamanda, çocuklarınız, evcil hayvan ve çim üzerinde herhangi bir yaban hayatı sana zarar veremez.

Sağlıklı ve zirai ilaç kullanılmadan iyi görünümlü çim tutmak mümkündür. Eğer pestisitler kullanmanız gerekir ve eğer, sen dikkatle bunları kullanarak güvenli ve yalnızca gerektiğinde ailenize tutmanıza yardımcı olabilir.

çim sağlıklı olduğunda, otlar veya zararlıları bitti alacağını daha az şansı var. Zararlıları genellikle çim ihtiyacı besinleri almıyor olduğunu göstermektedir.

Sağlıklı bir çim için ilk adım, sağlıklı topraktır. Sağlıklı toprak olmadan, ot ve diğer bitkiler daha sert bir süre büyüyen ve sağlıklı kalıyorum. Bir toprak testi, pH seviyesinin ne ve toprak ekstra besin ihtiyacı olup olmadığını size söyleyecektir. En otları 6.5 ila 7.0 arasında bir pH değerine sahip bir toprak geleni. Eğer toprak yardım ya da pH ayarlaması ihtiyacı olduğunu bulursanız gerektiği gibi, sen besin ekleyebilirsiniz.

Çoğu çimler yılda bir kez gübre gerekiyor. Sen top-elbise olabilir kompost yarım inç bir çeyrek ile. Ya da “yavaş salınımlı” veya “doğal organik” gübre etiketli oluyor gübre arayın.

Sonraki, otların türleri alanında en iyi ne yaptığını bulmak. çim her tür su, güneş ve sıcaklık ve sağlıklı bir çim için şansınızı artıracak iklimi maçları seçerek biri için farklı ihtiyaçları vardır.

Eğer çim biçmek yolu da bir fark yaratabilir. genellikle inç ½ ½ 2 ila 3 – – biraz daha uzun çim bırakarak genellikle çim’ın sağlık artırabilir. uzun çim yaprakları çimen kalın büyümek ve daha derin kökleri oluşturmanıza yardımcı olur güneş ışığına daha fazla erişim, var olmasıdır.