Akut boyun ağrısında uyuşturucu ağrı kesiciler

Afyon ve türevleri opioidler veya narkotik denir.

Opiyat ilaçlar ağrı hissediyorum şekilde değiştirerek ağrıyı hafifletmek.

Opiatlar sadece ağır, ani (akut) boyun ağrısı kısa süreli tedavi için tavsiye edilir.

Bu ilaçlar, potansiyel olarak bağımlılık olduğundan, genellikle sınırlı bir süre (1 ila 2 hafta) için reçete edilir.

boyun ağrısı tedavisi için uyuşturucu ilaç kullanarak iyi çalışılmamıştır. 1

Bir uyuşturucu ağrılarını dindirir yaptığında, zaman içinde daha az etkili olur. Vücut opiat ilaç daha dayanıklı hale gelir ve daha sonra, normal bir opiat bir dozaj daha az etkili ağrı kesimi sağlar.

Tüm ilaçlar yan etkileri vardır. Ama pek çok insan yan etkileri hissetmiyorum, ya da onlarla başa edebiliyoruz. Çektiğiniz her bir ilacın yan etkileri hakkında eczacınıza danışın. Yan etkileri de ilaç ile birlikte gelen bilgilere listelenmiştir.

İşte düşünmek gereken bazı önemli noktalar vardır

hemen varsa doktor ya da diğer acil servisleri Çağrı

Eğer varsa doktorunuzu arayın

Bu ilacın sık görülen yan etkileri şunlardır

Genellikle tıp yararları küçük herhangi bir yan etkileri daha önemlidir; Bir süre sonra ilacı yan etkileri uzağa gidebilir; Yan etkileri hala sizi rahatsız ve ilacı tutmalı eğer merak ediyorsanız, doktorunuzu arayın. O ya da o da dozunu düşürmek veya ilaç değiştirmek mümkün olabilir. aniden doktorunuz size söyler sürece ilacı çıkmak etmeyin.

Sorun nefes; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişme; aşırı dozda, includin belirtileri; Soğuk, rutubetli deri; Karmaşa; Şiddetli sinirlilik veya huzursuzluk; Şiddetli baş dönmesi, uyuşukluk veya zayıflık; Yavaş nefes; Nöbetler.

yan etkileri tam listesi için İlaç Başvurusu. (İlaç Referans tüm sistemlerde mevcut değildir.)

Opiat ağrı kesiciler, özellikle bir yaralanma ya da ameliyat sonrası ağrı tedavisinde çok yararlı olabilir güçlü ilaçlardır. Doktorunuz reçete olarak tam bunları kullanmak ne zaman güvenli bulunmaktadır. Ama bir kaç gün daha onları almak bağımlılık riski vardır. Onları almak için nasıl doktorunuzun talimatlarına takip ederseniz riski daha düşüktür. Risk sizin veya ailenizden biri madde kötüye kullanımı öyküsü varsa biraz daha yüksektir. Eğer bağımlılığı hakkında endişeleriniz varsa, doktorunuzla konuşun.

Bu ilaçların bazıları onları asetaminofen var. çektiğiniz tüm diğer reçetesiz ve reçeteli ilaçlar üzerindeki etiketleri kontrol edin. Birçok ilaç asetaminofen içerir. Doktorunuz size söyledi sürece onlara asetaminofen olan iki veya daha fazla ilaç almayın. Çok fazla asetaminofen alarak zararlı olabilir. Bu konuda sorularınız varsa, doktorunuza veya eczacınıza konuşun.

Diğer ilaçlar ve tedaviler ağrı kontrol edilmeyen veya sizin için güvenli değildir varsa Opiyatlar kabul edilebilir. Bu kararı vermek için, siz ve doktorunuz hakkında konuşmak olabilir

Ağız, bu ilaçlar ile yaygındır. Ağız ile yardımcı olmak için, şekersiz sakız çiğnemek şekersiz şeker emmek, ya da ağzınızda buz eritebilir. Eğer birkaç hafta sonra ağız ile ilgili sorunlar yaşamaya devam ederseniz, doktorunuzu arayın. Ağız diş çürümesi ve diş eti hastalıklarına yol açabilir.

Tıp doktorunuz bir sağlık sorunu tedavi etmek vardır birçok araçlardan biridir. Doktorunuz sağlığınızı iyileştirmek ve gelecekteki sorunları önleyebilir anlaşılacağı gibi ilaç alarak. Eğer düzgün bir şekilde ilaç almak istemiyorsanız, risk altında sağlık (ve belki de hayatınızı) koyarak olabilir.

insanlar sıkıntı onların ilacı neden birçok nedeni vardır. Ancak çoğu durumda, yapabileceğiniz bir şey var. Öngörülen olarak İlaçlar alarak, etrafında ortak sorunları nasıl çalışılacağı ilişkin öneriler için.

Eğer hamile iseniz, meme -Besleme veya planlama doktorunuz size söylemeden herhangi bir ilaç kullanmayın, hamile. Bazı ilaçlar bebeğinize zarar verebilir. Bu reçete ve over-the-counter ilaçlar, vitaminler, otlar ve takviyeleri içerir. Ve bütün doktorlar hamile hamile meme -Besleme veya planlama olduğunu biliyorum emin olun.

Takip Bakımı tedavi ve güvenlik önemli bir parçasıdır. yapmak ve tüm randevulara gitmek ve sorun yaşıyorsanız doktorunuzu aramalısınız emin olun. Aynı zamanda test sonuçlarını bilmek ve almak ilaçların bir listesini tutmak iyi bir fikirdir.

Yeni ilaç bilgi formu (PDF) tamamlayın (PDF dokümanı nedir?) Bu ilacı anlamalarına yardımcı olmak.

Bağlayıcı (2008). Boyun ağrısı, BMJ Clinical Evidence arama tarihi Mayıs 2007. Online versiyonu: http: //www.clinicalevidence.

William H. Blahd, Jr., MD, FACEP – Acil Tıp Teknisyenliği; Robert B. Keller, MD – Ortopedi

4 Haziran 2014

Kurdeşen; Bir hızlı, yavaş, ya da vurma kalp atışı; Artan terleme; Kızarıklık veya yüz kızarma.

Kabızlık; Baş dönmesi, sersemlik veya baygınlık hissi; uyuşukluk; Mide bulantısı veya kusma.

Böyle asetaminofen veya nonsteroid anti-inflamatuar ilaçlar gibi diğer ilaçlar dan riskler; afyon bağımlı olma riskiniz; Eğer uykulu hale afyon riski; Acını dindirmek olabilir ne kadar uyuşturucu ilaç.