obezite cerrahisi ve ruh sağlığı bozuklukları

Amy Norton tarafından

HealthDay Reporter

Salı, Ocak 12, 2016 (HealthDay Haber) – Şiddetli obezite için ameliyat olan birçok kişi de ruh sağlığı koşulları, özellikle depresyon ve tıkınırcasına yeme bozukluğu, yeni bir yorum bulur.

68 çalışmaların analizi obezite cerrahisi adayların neredeyse dörtte bir ruh hali ile ilgili bozukluk, genellikle depresyon olduğu bulundu. Başka yüzde 17 tıkınırcasına yeme bozukluğu vardı, araştırmacılar Tıp Derneği Dergisi’nde 12 Ocak rapor.

tipik olarak 100 pound veya daha fazla – obezite cerrahisi olarak tıbben bilinen obezite cerrahisi, ağır kilolu insanlar için bir seçenek olabilir.

doktorlar hastalar sıklıkla yanı sıra ruh sağlığı belirtileri olduğu bilinmektedir varken ve o ne kadar yaygın açık olmamıştır, çalışmada yazar Dr Harun Dawes söyledi.

“Bize ne çarpıcıydı onlar genel ABD popülasyonunda olduğu gibi depresyon ve tıkınırcasına yeme bozukluğu iki kat daha hem daha olduğudur,” Dawes, California Üniversitesi, Los Angeles, bir genel cerrahi ikamet söyledi.

İyi haber yorum ruh sağlığı koşulları ameliyattan sonra hastaların kilo kaybı engellenmiş dair açık bir kanıt bulunamadı oldu.

Bu olasılığı hakkında bazı endişeler var olmuştur, çünkü bu, Dawes dedi, güven verici.

Orada obezite cerrahisinin farklı şekilleri vardır, ama hepsi genellikle bir kişinin yiyebilir gıda miktarını sınırlamak için sindirim sistemini değiştirmek. Cerrahi adayları, Dawes kaydetti, yeme yeni bir yol işlemek zorunda, hem de kilo ve sağlıklı kalmak için – ve yoksul ruh sağlığı insanların ameliyat sonrası değişiklikleri yönetebilir konusunda sorular olmuştur.

“Bu analiz, bu hastaların daha kötü yapmak olduğu görüşünü desteklemiyor,” Dawes dedi.

Öte yandan, diye ekledi, bulgular obezite cerrahisi adaylarının ruh sağlığını dikkate almak ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.

“Doktorlar ruh sağlığı koşulları, bu hastalar arasında yaygın olduğunu unutmayın ve gerekirse tedavi için sevk gerekir,” Dawes dedi.

Hastalar kilo kaybı ameliyatı öncesi ruh sağlığı taraması çeşit sahip olması standarttır.

Bu tipik sonra hastanın psikiyatrik durum var yoksa ilerlemek için nasıl ameliyat ekibi tavsiye ediyorum bir ruh sağlığı profesyoneli tarafından yapılır, Dr Bruce Wolfe söyledi.

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …