Paranazal Sinüs ve Burun Boşluğu Kanseri Tedavisi

paranazal sinüsler

“Paranazal” burnunun yakınında anlamına gelir. paranazal sinüsler burun çevresindeki kemiklerin içi boş, hava dolu boşluklar vardır. sinüsler solunum sırasında kurumasını burun içini tutan mukus yapmak hücreleri ile kaplı.

onları çevreleyen kemikler adını birkaç paranazal sinüsler vardır

Burun boşluğu

Burun, iki burun pasaj ayrılmıştır burun boşluğu içine açılır. Hava nefes sırasında bu geçitler ile hareket eder. nazal kavite boğaz katılmak için arka ağız ve eğriler aşağı çatısını oluşturur kemik üzerinde yatıyor. sadece burun içindeki alan burun vestibül denir. Her geniz çatısı özel hücrelerin küçük bir alanda koku hissi vermek için beyne sinyaller gönderir.

Birlikte paranazal sinüsler ve nazal kavite filtre ve hava sıcak ve nemli o akciğerlere girmeden önce yapın. sinüslerin ve solunum sistemi yardımıyla diğer bölgelerinde havanın hareketi konuşmak için sesler çıkarırlar.

Paranazal sinüs ve nazal kavite kanser baş ve boyun kanseri türüdür.

paranazal sinüs ve nazal kavite kanserinin en yaygın türü skuamöz hücreli karsinom olduğunu. paranazal sinüslerin içini ve burun boşluğunu döşeyen skuamöz hücreler (ince, düz hücreler) kanser formlarının Bu tip.

paranazal sinüs ve nazal kavite diğer kanser türleri şunlardır

Bir hastalığa yakalanma şansını artırır her şey bir risk faktörü olarak adlandırılır. bir risk faktörü kanser alacak anlamına gelmez sahip; risk faktörlerine sahip olmayan kanser almazsınız anlamına gelmez. Eğer risk altında olabilir düşünüyorsanız doktorunuzla konuşun. paranazal sinüs ve nazal kavite kanseri için risk faktörleri şunlardır

Bu ve diğer belirti ve bulgular paranazal sinüs ve neden olabilir; nazal kavite kanser ve diğer koşullara göre. erken dönemlerinde hiçbir belirti veya semptom olabilir. Tümör büyüdükçe Belirti ve bulgular görülebilir. Aşağıdakilerden herhangi birine sahipseniz doktorunuza danışın

Aşağıdaki testler ve prosedürler kullanılabilir

prognoz (iyileşme şansı) ve tedavi seçenekleri aşağıdaki bağlıdır

Paranazal sinüs ve nazal kavite kanserleri genellikle teşhis ve tedavi için zor olan zaman yayıldı. muameleden sonra, a; bir riski artar çünkü sık ve dikkatli izlem ömrü önemlidir; baş ya da boyun kanseri ikinci tür gelişmekte.

Kanser paranazal sinüsler ve nazal kavite veya içinde yayılıp yayılmadığını bulmak için kullanılan süreç; vücudun diğer bölümlerine evreleme denir. evreleme elde edilen bilgiler; işlem aşamasını belirlemektedir; hastalığı. Tedaviyi planlamak için sahne bilmek önemlidir. Aşağıdaki testler; ve prosedürler hazırlama işleminde kullanılabilen

Kanser dokusu, lenf sistemi ve kan yoluyla yayılabilir

kanser vücudun başka bir kısmına yayılır, bu metastaz denir. Kanser hücreleri uzak (primer tümörün) onlar başladığı yerden kırmak ve lenf sistemi veya kan yoluyla seyahat.

metastatik tümör primer tümör aynı kanser türüdür. Burun boşluğu kanseri akciğer yayılması halinde, örneğin, akciğer kanseri hücreleri, aslında burun boşluğu kanseri hücreleridir. Hastalık metastatik burun boşluğu kanseri, değil akciğer kanseridir.

evre 0, anormal hücrelerin maksiller sinüs iç astar bulunur. Bu anormal hücreler kansere dönüşme ve yakındaki normal doku içine yayılabilir. Evre 0 da karsinoma in situ olarak adlandırılır.

Evre I kanser maksiller sinüs mukozasında oluşmuştur.

Evre II, kanser ağız ve burun çatısı dahil olmak üzere, maksiller sinüs etrafındaki kemik yayıldı, ancak maksiller sinüs arkasında veya kafatasının tabanındaki kemik.

evre III kanser aşağıdakilerden herhangi yayıldı

veya

Kanser kanser boyun aynı tarafında bir lenf düğümüne yayıldı ve lenf nodu 3 santimetre ya da daha küçüktür. Kanser aynı zamanda Aşağıdakilerden herhangi yayıldı

Evre IV Stage Iva, Ivb ve IVC ayrılmıştır.

Evre IVA

Evre IVA, kanser ya da yayıldı

ve kanser aşağıdakilerden herhangi yayıldı

veya

Kanser Aşağıdakilerden herhangi yayıldı

ve kanser bir yerinde boyun, bir ya da daha fazla lenf düğümleri 6 cm veya daha küçük yayılmış olabilir.

Evre IVB

sahne IVB, kanser aşağıdakilerden herhangi yayıldı

ve kanser herhangi bir boyun, herhangi bir boyutta bir veya birden fazla lenf düğümlerinde bulunabilir.

veya

Kanser 6 cm daha büyük bir lenf düğümünün bulunur. Kanser aynı zamanda veya maksiller sinüs yere yakın bulunabilir.

Sahne IVC

sahne IVC kanser herhangi bir yerde veya maksiller sinüs yakın olabilir, lenf bezlerine yayılmış olabilir ve akciğer gibi, uzak maksiller sinüs organlarını yayıldı.

evre 0, anormal hücreler nazal kavite veya etmoid sinüsün iç astar bulunur. Bu anormal hücreler kansere dönüşme ve yakındaki normal doku içine yayılabilir. Aşama 0 aynı zamanda kanseri denir; Yerinde.

Evre I kanser oluşmuş ve (nazal kavite veya etmoid sinüs ya) sadece bir alanda bulunan ve kemiğe yayılmış olabilir.

Evre II, kanser birbirine yakın ya da sonraki sinüslerin bir alana yayıldı (nazal kavite veya etmoid sinüs birinin) iki alanda bulunur. Kanser aynı zamanda kemiğe yayılmış olabilir.

evre III kanser aşağıdakilerden herhangi yayıldı

veya

Kanser kanser boyun aynı tarafında bir lenf düğümüne yayıldı ve lenf nodu 3 santimetre ya da daha küçüktür. Kanser aynı zamanda Aşağıdakilerden herhangi yayıldı

Evre IV Stage Iva, Ivb ve IVC ayrılmıştır.

Evre IVA

Evre IVA, kanser ya da yayıldı

ve kanser aşağıdakilerden herhangi yayıldı

veya

Kanser Aşağıdakilerden herhangi yayıldı

ve kanser herhangi bir boyun, bir ya da daha fazla lenf düğümleri 6 cm veya daha küçük yayılmış olabilir.

Evre IVB

sahne IVB, kanser aşağıdakilerden herhangi yayıldı

ve kanser herhangi bir boyun, herhangi bir boyutta bir veya birden fazla lenf düğümlerinde bulunabilir.

veya

Kanser 6 cm daha büyük bir lenf düğümünün bulunur. Kanser aynı zamanda veya burun boşluğu ve etmoid sinüs yere yakın bulunabilir.

Sahne IVC

sahne IVC kanser herhangi bir yerde veya burun boşluğu ve etmoid sinüs yakın olabilir, lenf düğümlerine yayılmış olabilir ve akciğer gibi, uzak nazal kavite ve etmoid sinüs organlara yayıldı.

Tekrarlayan paranazal sinüs; ve burun boşluğu kanseri kanser olduğu; tedavi edildikten sonra (gel) nüks etti. paranazal sinüsler ve burun boşluğunda geri gelebilir kanseri; veya vücudun diğer bölgelerinde.

farklı tedavi türleri paranazal sinüs ve nazal kavite kanser hastaları için kullanılabilir. Bazı tedaviler standart (şu anda; kullanılan tedavi) ve bazı klinik deneylerle test ediliyor. Bir tedavi; klinik çalışma mevcut tedaviler veya artırılmasına yardımcı olma amaçlı bir araştırmadır; kanserli hastalar için yeni tedaviler hakkında bilgi edinin. Ne zaman klinik; çalışmalarda yeni bir tedavi daha iyi olduğunu göstermektedir; standart tedavi, yeni; tedavi standart tedavi haline gelebilir. Hastalar klinik araştırmaya katılan düşünmek isteyebilirsiniz. Bazı klinik çalışmalarda tek tedavi başlamış değil hastalara açıktır.

Tedavi tıbbi onkolog, kanser olan kişilerin tedavisinde uzmanlaşmış bir doktor tarafından denetlenecektir. medikal onkolog tıp ve rehabilitasyon belirli alanlarda uzmanlaşmak baş ve boyun kanseri olan hastaların tedavisinde uzman ve diğer doktorlar ile çalışır. paranazal sinüs ve nazal sahip hastalar; kavite kanser özel yardıma ihtiyacı olabilir; solunum sorunları ya da kanser ve diğer tedavi yan etkileri ayarlanması. paranazal sinüslerin veya burun boşluğu etrafında doku ya da kemik büyük miktarda dışarı alınırsa, plastik cerrahi onarım veya bölgeyi yeniden inşa etmek için yapılabilir. Tedavi ekibi aşağıdaki uzmanları içerebilir

(Operasyonda kanseri uzaklaştırmak) Cerrahi ortak olduğu; tüm aşamaları için tedavi; paranazal sinüs ve nazal kavite kanseri. Bir doktor kanser kaldırmak olabilir ve; kanser etrafında sağlıklı doku ve kemik bazılarıdır. Kanser durumunda; yayıldı, lenf düğümleri ve diğer dokulara kaldırabilir doktor; boyun.

Doktor görülebilir tüm kanser kaldırır bile; ameliyat zamanı, bazı hastalarda kalan herhangi bir kanser hücrelerini öldürmek için ameliyat sonrası kemoterapi veya radyasyon tedavisi verilebilir. Tedavi verilen; Ameliyattan sonra, kanser geri gelecek riskini düşürmek için, adjuvan tedavi denir.

Radyasyon terapisi kanser hücrelerini öldürmek ya da onları büyüyen tutmak için radyasyon yüksek enerjili x-ışınları veya diğer türlerini kullanan bir kanser tedavi yöntemidir. Radyasyon tedavisinin iki türü vardır. Dış radyasyon terapisi kanser doğru radyasyon göndermek için vücut dışında bir makine kullanır. Radyasyon tedavisi toplam dozunun zaman birkaç günlük bir süre içinde verilecek birkaç küçük eşit doz halinde bölünür .; Bu fraksiyonasyon olarak adlandırılır. İç radyasyon tedavisi kanserin içine veya yakın doğrudan yerleştirilir iğneler, tohumlar, teller veya kateterler mühürlü bir radyoaktif madde kullanır. radyasyon tedavisi verilir yolu kanseri tipi ve evresi tedavi edilen bağlıdır. Baş ve boyun Dış-ışını radyasyon tedavisi büyütün. Bir makine kanseri yüksek enerjili radyasyon amaç için kullanılır. Makine yüksek konformal tedavi sağlamak için birçok farklı açılardan radyasyon teslim hastanın etrafında dönebilir. Bir örgü maske tedavisi sırasında hareket hastanın başını ve boynunu tutmaya yardımcı olur. Küçük mürekkep işaretleri maske konur. mürekkep işaretleri her tedaviden önce aynı konumda radyasyon makinesini sıraya kullanılır.

Tiroid ya da yol tiroid değişebilir hipofiz bezine dış radyasyon tedavisi; bezi çalışır. tiroid bezi önce ve sonra test edilebilir; muamele.

Kemoterapi hücreleri öldürerek veya bölerek onları durdurarak kanser hücrelerinin büyümesini durdurmak için ilaç kullanan bir kanser tedavi yöntemidir. Kemoterapi ağızdan alınan veya damar veya kas içine enjekte edildiğinde, uyuşturucu kan dolaşımına ve vücut (sistemik kemoterapi) boyunca kanser hücrelerini ulaşabilirsiniz. kemoterapi karın gibi beyin omurilik sıvısı, bir organ veya vücut boşluğuna doğrudan yerleştirildiğinde, ilaçlar çoğunlukla bu alanlarda kanser hücrelerini (bölgesel kemoterapi) etkiler. Kombine kemoterapi birden fazla antikanser ilaç kullanarak tedavi yöntemidir.

kemoterapi verilir yolu kanseri tipi ve evresi tedavi edilen bağlıdır.

Baş ve Boyun Kanserleri (paranazal sinüs ve nazal kavite kanser, baş ve boyun kanseri türüdür.)

klinik çalışmalar hakkında bilgiler edinilebilir; Web sitesi.

Bazı hastalar için, klinik araştırmaya katılan en iyi tedavi seçeneği olabilir. Klinik çalışmalar kanser araştırma sürecinin bir parçasıdır. Klinik çalışmalar yeni kanser tedavileri güvenli ve etkili veya standart tedaviden daha iyi olup olmadığını öğrenmek için yapılır.

kanser için bugünün standart tedavilerin çoğu önceki klinik çalışmalarda dayanmaktadır. Bir klinik araştırmaya katılmak hastalar standart tedavi ya da yeni bir tedavi olanaklarından ilk yararlananlar arasında olabilir.

Klinik çalışmalarda yer almak hastalar da ileride ele alınacaktır yolu kanseri geliştirmeye yardımcı olur. Klinik çalışmalarda etkili yeni tedavilere yol açmaz bile, genellikle ileriye yönelik önemli sorular ve yardım taşımak araştırma cevap.

Bazı klinik çalışmalarda sadece henüz tedavi almamış hastalar dahildir. kanser daha iyi kazanılmış değildir hastalar için diğer çalışmalarda deney tedavileri. yinelenen (geri geliyor) kanser durdurmak ya da kanser tedavisinin yan etkilerini azaltmak için yeni yollar testi klinik çalışmalar da vardır.

Klinik çalışmalar ülkenin birçok yerinde yer alıyor. Güncel tedavi klinik çalışmalarda bağlantılar için aşağıdaki Tedavi Seçenekleri bölümüne bakın. Bunlar klinik çalışmaların liste alınan edilmiştir.

kanser teşhis etmek ya da kanserin evresine bulmak için yapılmıştır testlerin bazıları tekrar edilebilir. Bazı testler tedavi ne kadar iyi çalıştığını görmek için tekrarlanacaktır. Devam değiştirme veya tedaviyi durdurmak için konusunda kararlar bu testlerin sonuçlarına göre olabilir.

Bazı testler tedavi sona erdikten sonra, zaman zaman yapılabilir devam edecektir. Bu testlerin sonuçları durumunuz değişip değişmediğini göstermek veya kanser nüks varsa (gel) olabilir. Bu testler bazen takip testleri ya da check-up denir.

evre I paranazal sinüs ve nazal kavite kanser tedavisi kanser bulunursa yere bağlıdır; paranazal sinüsler ve nazal kavite

evre paranazal sinüs ve nazal kavite kanseri. sizin için doğru olabilir klinik çalışmalar hakkında doktorunuzla konuşun. klinik çalışmalar hakkında genel bilgiler Bu forumda edinilebilir.

evre II paranazal sinüs ve nazal kavite kanser tedavisi kanser bulunursa yere bağlıdır; paranazal sinüsler ve nazal kavite

evre II paranazal sinüs ve nazal kavite kanseri. sizin için doğru olabilir klinik çalışmalar hakkında doktorunuzla konuşun. klinik çalışmalar hakkında genel bilgiler Bu forumda edinilebilir.

evre III paranazal sinüs ve nazal kavite kanser tedavisi kanser bulunursa yere bağlıdır; paranazal sinüsler ve nazal kavite.

Kanser maksiller sinüste ise tedavi içerebilir; takip etme

Kanser etmoid sinüste ise tedavi içerebilir; takip etme

Kanser sfenoid sinüs ise, tedavi nazofarenks kanseri olan ya da kemoterapi genellikle radyoterapi ile aynıdır. (Için Nazofarenks Kanseri Tedavisi özetini bakın;. Daha fazla bilgi)

Kanser, burun boşluğu içinde ise tedavi içerebilir takip etme

papillom tersini için tedavi ile ya da genellikle cerrahidir; Radyasyon tedavisi olmadan.

melanom ve sarkom için, tedavi içerebilir; takip etme

orta hat granülom, tedavi genellikle radyasyon; tedavisi.

Kanser burun girişinde ise tedavi içerebilir takip etme

evre III paranazal sinüs ve nazal kavite kanseri. sizin için doğru olabilir klinik çalışmalar hakkında doktorunuzla konuşun. klinik çalışmalar hakkında genel bilgiler Bu forumda edinilebilir.

Evre IV paranazal sinüs ve nazal kavite kanser tedavisi kanser bulunursa yere bağlıdır; paranazal sinüsler ve nazal kavite.

Kanser maksiller sinüste ise tedavi içerebilir; takip etme

Kanser etmoid sinüste ise tedavi içerebilir; takip etme

Kanser sfenoid sinüs ise, tedavi nazofarenks kanseri olan ya da kemoterapi genellikle radyoterapi ile aynıdır. (Için Nazofarenks Kanseri Tedavisi özetini bakın;. Daha fazla bilgi)

Kanser, burun boşluğu içinde ise tedavi içerebilir takip etme

papillom tersini için tedavi ile ya da genellikle cerrahidir; Radyasyon tedavisi olmadan.

melanom ve sarkom için, tedavi içerebilir; takip etme

orta hat granülom, tedavi genellikle radyasyon; tedavisi.

Kanser burun girişinde ise tedavi içerebilir takip etme

Evre IV paranazal sinüs ve nazal kavite kanseri. sizin için doğru olabilir klinik çalışmalar hakkında doktorunuzla konuşun. klinik çalışmalar hakkında genel bilgiler Bu forumda edinilebilir.

tekrarlayan paranazal sinüs ve nazal kavite kanser tedavisi kanser paranazal sinüs ve burun boşluğunda bulunan yere bağlıdır.

Kanser maksiller sinüste ise tedavi içerebilir; takip etme

Kanser etmoid sinüste ise tedavi içerebilir; takip etme

Kanser sfenoid sinüste ise tedavi nazofarenks kanseri için aynıdır ve birlikte veya kemoterapi olmadan radyasyon tedavisini içerebilir. (Için Nazofarenks Kanseri Tedavisi özetini bakın;. Daha fazla bilgi)

Kanser, burun boşluğu içinde ise tedavi içerebilir takip etme

papillom tersini için tedavi olan veya olmayan, genellikle cerrahidir; radyasyon tedavisi.

melanom ve sarkom için, tedavi içerebilir; takip etme

orta hat granülom, tedavi genellikle radyasyon tedavisidir.

Kanser burun girişinde ise tedavi içerebilir takip etme

tekrarlayan paranazal sinüs ve nazal kavite kanseri. sizin için doğru olabilir klinik çalışmalar hakkında doktorunuzla konuşun. klinik çalışmalar hakkında genel bilgiler Bu forumda edinilebilir.

paranazal sinüs ve nazal kavite kanseri, şu konulara bakın

Ulusal Kanser Enstitüsü genel kanser bilgi ve diğer kaynaklar için bkz

Bu kanser bilgiler özet paranazal sinüs ve nazal kavite kanser tedavisi ile ilgili güncel bilgiler yer alır. Bilgilendirme ve hastalar, aileleri ve bakıcıları yardım etmek anlamına gelir.

Erişkin Tedavi Yayın Kurulu.

Bir klinik çalışma gibi bir tedavi diğerine göre daha iyi olup olmadığı gibi bilimsel bir soruyu cevaplamak için bir çalışmadır. Denemeler geçmiş çalışmalar ve ne laboratuvarda öğrenmiş oldu dayanmaktadır. Her deneme kanser hastalarına yardım etmek için yeni ve daha iyi yollarını bulmak için bazı bilimsel sorulara cevaplar. Tedavi Klinik çalışmalar sırasında, bilgi, yeni bir tedavi ve ne kadar iyi çalıştığını etkileri hakkında toplanır. Bir klinik araştırma yeni bir tedavi bir şu anda kullanılmakta olan daha iyi olduğunu gösteriyorsa, yeni tedavi “standardı.” hale gelebilir Hastalar klinik araştırmaya katılan düşünmek isteyebilirsiniz. Bazı klinik çalışmalarda tek tedavi başlamış değil hastalara açıktır.

Erişkin Tedavi Yayın Kurulu. Paranazal Sinüs ve Burun Boşluğu Kanseri Tedavisi. Bethesda, MD: / türleri / baş ve boyun / hasta / paranazal sinüs-tedaviye. . [Sayfalar: 26389439]