Obizur

Bir tür hemofili olan hastalarda kanamanın tedavisi A.

Obizur, insan yapımı bir pıhtılaşma faktörüdür. Vücuttaki doğal olarak oluşan protein ile aynıdır. Kan içindeki pıhtılaşma faktörü VIII miktarını arttırarak çalışır; bu da kanın normal pıhtılaşmasına yardımcı olur.

Bunlardan herhangi biri geçerli ise hemen doktorunuza veya sağlık uzmanınıza başvurun.

Bazı tıbbi durum Obizur ile etkileşime girebilir. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, özellikle aşağıdakilerden herhangi biri sizin için geçerliyse, doktorunuza veya eczacınıza bilgi verin

Bazı İlaçlar Obizur ile Görüşebilir. Bununla birlikte, şu anda Obizur ile hiçbir özel etkileşim bilinmiyor.

Obizur, aldığınız diğer ilaçlarla etkileşimde bulunup bulunmadığını sağlık uzmanınıza sorun. Herhangi bir ilacın dozunu başlatmadan, durdurmadan veya değiştirmeden önce doktorunuza danışın.

Obizur’u doktorunuzun yönlendirmesine göre kullanın. Tam dozlama talimatları için ilacın üzerindeki etikete bakın.

Obizur’u kullanma konusunda sorularınız için sağlık uzmanınıza danışın.

Bütün ilaçlar yan etkilere neden olabilir, ancak birçok insanın yan etkisi yoktur. Bu ciddi yan etkilerden herhangi biri ortaya çıkarsa derhal tıbbi yardım isteyin

Şiddetli alerjik reaksiyonlar (kızarıklık, ürtiker, kaşıntı, solunum güçlüğü, göğüs veya boğazda gerginlik, ağız, yüz, dudaklarda veya dillerde şişme, olağandışı ses kısıklığı); Baş dönmesi veya baş dönmesi; bayılma; nefes darlığı; Hırıltılı solunum

Bu, meydana gelebilecek tüm yan etkilerin tam bir listesi değildir. Yan etkiler hakkında sorularınız varsa, sağlık uzmanınıza danışın. Yan etkileri hakkında doktorunuza danışın. Yan etkileri uygun ajansa bildirmek için lütfen FDA’ya Raporlama Sorunları Rehberi’ni okuyun.

1-800-222-1222 (Amerikan Zehir Kontrol Merkezleri Birliği), yerel zehir kontrol merkeziniz veya acil servise hemen başvurun.

Obizur bir sağlık uzmanı tarafından işlenir ve saklanır. Evde saklamayacaksın. Tüm ilaçları çocukların erişemeyeceği yerlerde ve evcil hayvanlardan uzak tutun.

Bu bilgi, Obizur’u veya başka bir ilacın alınıp alınmamasına karar vermek için kullanılmamalıdır. Hangi ilaçların sizin için uygun olduğuna karar vermek için yalnızca sağlık uzmanınız size bilgi ve eğitim verir. Bu bilgi herhangi bir tıbbın herhangi bir hastayı veya sağlık durumunu tedavi etmek için güvenli, etkili veya onaylanmış olduğunu onaylamamaktadır. Bu, Obizur hakkında genel bilgilerin kısa bir özetidir. Olası kullanımlar, yönergeler, uyarılar, önlemler, etkileşimler, olumsuz etkiler veya Obizur için geçerli olabilecek riskler ile ilgili tüm bilgileri içermez. Bu bilgi, özel bir tıbbi tavsiye değildir ve sağlık uzmanınızdan aldığınız bilgilerin yerini almaz. Obizur’u kullanmanın getirdiği riskler ve faydalar hakkında eksiksiz bilgi için sağlık uzmanınızla görüşmeniz gerekir.