osteoporoz belirteçleri: Kemik alp, vitamin d untx ve daha test sonuçları

 kolayca en güncel içerik bulabilirsiniz Okurlarımıza sağlamak için 2 yıl sonra arşivler içerik; en güncel bilgileri edinmek için, bizim arama kutusuna ilgilendiğiniz konuyu girin.

Ne olursa olsun doktorunuz sizin için seçtiği osteoporoz ilaç, hastalığın sizi nasıl etkilediğini hakkında mümkün olduğunca çok şey bilmek yararlı olur. anlatmak için bir yolu sormak için bir “belirteç”.

Eğer osteoporoz tedavisi gören bittiğinde, doktorunuz kan veya idrar testi emreder. hastalığınızın ve sizin tedavinin seyri konusunda ipuçları sağlayabilir – Farklı enzimler, proteinler ve vücutta dolaşan diğer maddelerin düzeyleri – Bu birkaç işaretçileri ortaya koymaktadır.

Kemikleriniz canlı ve sürekli büyüyen vardır – statik değil, kitaplarda çizilmiş onları görmek gibi. Kemikler sürekli olarak bazı çözülmesi kemik hücreleri ve yeni kemik hücrelerinin geri süreç denilen remodeling büyüyen, hayatınız boyunca değişir. Kemik hücrelerinin bu ömür boyu ciro ile, iskelet her 10 yılda en çok yerine; Ama osteoporozlu kişiler için – kemiklerin incelmesi – kemik kaybı yeni kemik büyümesini outpaces. Kemikler, gözenekli gevrek ve kırılmaya eğilimli hale gelir. Bir bak …

Bu önlemlerin bazıları

Â

 özellik

Kemik spesifik alkalen fosfataz (ALP Kemik veya BALP). Bu, tüm iskeletin üzerinde kemik oluşumu oranının bir tahmindir. Kemik oluşumu iyi bir şey gibi gelebilir, ama koşullara bağlı olarak, çok kötü olabilir. osteoporoz olan kişiler genellikle en fazla üç kez normal BALP seviyeleri; Osteokalsin. Bu kemik formasyonunun bir belirtecidir; Çeşidi İdrar N-telopeptid I ​​kollajen veya uNTX. Bu kemik erimesinin veya kemik kaybı belirtecidir; D vitamini düzeyleri. Bu önlem size kalsiyum vücudunuzun emilimi için gerekli olan D vitamini, bir eksikliği var olmadığını değerlendirir. Sen bol miktarda kalsiyum alarak, ancak yeterli D vitamini yoksa, bu verimli vücut tarafından absorbe olmayacaktır.